vajinismus tedavisi fiyatları

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken bir mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik makro cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin ancak tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, maddeye sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye mânia olması ile oluşan, ruhsal kökenli sadece cinsî izlev bozukluğudur. bayan cinsî ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik temel kaslarını orada müşterek duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mânia olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit katıksız sebebi olduğuna, ama altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî bağlantı sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de bacak parmaklarına miktarda yaygın bir şekilde görülebilir. tümsek bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel bağlantı ile alakadar yerleşmiş bazı negatif düşünceler yüzünden kadın, bu web sitesi bağlantı sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok eş ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya yöntem açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok zatî birleşik konuşmada olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin evlat konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle benzer jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu maksadıyla bir hayli müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gündüz geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir eş mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve seyrek de fiziksel yaşamış olmak amacıyla ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bekâret zarının kutsal olması ve çocukluk çağından itibaren erdenlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin tek tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı cinsî bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli stratejik nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bikir zarının patlayacağı, çok gereğinden zaviye çekeceği, fazla fazla kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler hakkında olduğu, cinsel haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, temas ve evlilik problemleri, eşe mukabil duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta tutulmak gibi müteaddit psikolojik sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi fiyatları”

Leave a Reply

Gravatar